Ślady Lasu

Gra terenowa dla rodzin z małymi dziećmi (poziom dostosowany do dzieci w wieku od: dolnej granicy w zasadzie nie ma, jeśli chcecie przyjechać z roczniakiem to zapraszamy do zabawy. Żywieniowo znajdzie się coś także dla najmłodszych, do: ok. 6 r.ż.)

W czasie tego wydarzenia poznacie tropy, wydawane dźwięki i ogólny wygląd kilkunastu zwierząt zamieszkujących polskie lasy, dowiecie się także czym się żywią i gdzie najczęściej można je spotkać. Jeśli będziecie uważni może nawet część z nich zobaczycie w trakcie całodniowej zabawy?

Na koniec dnia pełnego wyzwań i zabawy czeka Was ognisko i nauka przygotowywania ziemniaków, jajek, kiełbasek, bananów ze zdrową nutellą...

Dzień pod hasłem "śladów lasu" to duża dawka świeżego powietrza, nauka przez zabawę (gra terenowa to forma w której w czasie leśnego spaceru szukacie kolejnych punktów, rozwiązujecie zagadki, wykonujecie zadania w terenie), sporo samodzielności dla najmniejszych członków Waszych rodzin, uwrażliwienie na naturę i jej potrzeby, wprowadzenie do tego co to znaczy być eko.

Dzień rozpoczyna spotkanie na terenie Stacji manOwce. Czeka Was odebranie pakietów startowych (mapy, przewodniki, woreczki na znaleziska), nabranie herbaty/wody z miodem i cytryną w termosy, odbiór przysmaków dla zwierząt i małych ludzi.

o 11:00 startujecie na trasę gry (ścieżkami i drogami leśnymi). Trasa zajmie mniej więcej 3h (dla dzieci słabo wędrujących polecamy mieć na wszelki wypadek nosidło - chwila odpoczynku na pewno ukoi małe nóżki). Trasa to około 10.000 kroków dorosłego.

Około 15:00, po powrocie wszystkich uczestników na teren stacji manOwce, czeka na Was rozpalone ognisko, dzieci zabierają się za przygotowywanie posiłku.

podsumowanie gry, wręczenie upominków i zabawy na terenie manowców trwają mniej więcej do 15:30-16:00, ognisko zaś trwa do ostatniego gościa:)

Na terenie manowców warunki są polowe. Dostępna jest zewnętrzna toaleta (z zachowaniem zasad higieny oczywiście). W razie dużego deszczu możemy schować się do poczekalni Stacji, jednak generalnie Wasze stroje powinny być odpowiednie na każdą pogodę. Polecamy wrzucić do bagażników kalosze, dodatkową parę skarpet, coś cieplejszego, ewentualne ubrania na zmianę w razie błotnych kąpieli, koc do posiedzenia/poleżenia na trawie.

Koszt:

100 PLN/rodzina 1+1 (opiekun+dziecko);

130 PLN/ rodzina 1+2

150 PLN/rodzina 2+1;

180 PLN/rodzina 2+2;

200 PLN/rodzina 2+3 ;

każdy dodatkowy dorosły 30 PLN.

Ilość uczestników:maks 25 dzieci

Zapisy: telefonicznie lub mailowo. Potwierdzenie rezerwacji następuje po opłaceniu uczestnictwa. Potwierdzenie przesyłamy w formie mailowej lub SMSowej. 

Ognisko w lesie
Poruszanie się w lesie
Buty trekingowe
Woodland Path
Jelenie w lesie

A konkretnie?

  • spacer po trasie gry i zadania do wykonania trwają ok 3h

  • w ciekawej formie dzieci uczą się: rozpoznawać tropy zwierząt i tego co jedzą, rozpoznawać podstawowe gatunki roślin, obsługi prostej mapy, rozpalania ogniska i zasad bezpieczeństwa przy ognisku, przygotowywania prostych posiłków na ogniu, bycia eko (zbieranie śmieci w czasie wędrówki, nie zostawianie własnych śmieci, segregacja śmieci)

  • na terenie jest niewielki plac zabaw (huśtawka dla namłodszych, piaskownica, zjeżdzalnia, drabinki, linki, trap wspinaczkowy, elementy naturalne do ćwiczenia motoryki dużej)

  • po skończonej grze, przy ognisku uczymy się śpiewać i pląsać

  • zapewniamy posiłek i ciepłe/zimne napoje

  • całodzienna wycieczka dla całej rodziny 10:30-17:00

  • zadania i zabawy integrujące, dające początek do rozmów na ważne tematy

  • możliwość przełamywania lęków dzieci i dużą dawkę samodzielności