Magia Warmii

Gra terenowa dla rodzin z dziećmi od 6 roku życia.

W czasie tego wydarzenia poznacie historię ziemi warmińskiej, odkryjecie miejscową magię i posłuchacie legend, ale także zdobędziecie praktyczne umiejętności takie jak poruszanie się po mapie, korzystanie z kompasu, budowa kuchni polowej czy szałasu, poznacie zioła i owoce i ich zastosowanie, zrobicie własne masło, upieczecie podpłomyki.


Na koniec dnia pełnego wyzwań i zabawy czeka Was ognisko i nauka przygotowywania ziemniaków, jajek, kiełbasek, bananów ze zdrową nutellą...

Dzień pod hasłem "Magia Warmii" to duża dawka świeżego powietrza, nauka przez zabawę (gra terenowa to forma w której w czasie leśnego spaceru szukacie kolejnych punktów, rozwiązujecie zagadki, wykonujecie zadania w terenie), sporo samodzielności dla najmniejszych członków Waszych rodzin, uwrażliwienie na naturę i jej potrzeby, wprowadzenie do tego co to znaczy być eko.

Dzień rozpoczyna spotkanie na terenie Stacji manOwce. Czeka Was odebranie pakietów startowych (mapy, przewodniki, woreczki na znaleziska), nabranie herbaty/wody z miodem i cytryną w termosy, odbiór przysmaków dla zwierząt i małych ludzi.

o 11:00 startujecie na trasę gry (ścieżkami i drogami leśnymi). Trasa zajmie mniej więcej 2,5-3h.

Około 14:00, po powrocie wszystkich uczestników na teren stacji manOwce, czeka na Was rozpalone ognisko, dzieci zabierają się za przygotowywanie posiłku.

podsumowanie gry, wręczenie upominków i zabawy na terenie manOwców trwają mniej więcej do 15:30-16:00, ognisko zaś trwa do ostatniego gościa:)

Na terenie manOwców warunki są polowe. Dostępna jest zewnętrzna toaleta (z zachowaniem zasad higieny oczywiście). W razie dużego deszczu możemy schować się do poczekalni Stacji, jednak generalnie Wasze stroje powinny być odpowiednie na każdą pogodę. Polecamy wrzucić do bagażników kalosze, dodatkową parę skarpet, coś cieplejszego, ewentualne ubrania na zmianę w razie błotnych kąpieli, koc do posiedzenia/poleżenia na trawie.

Ognisko w lesie
Poruszanie się w lesie
Buty trekingowe
W lesie
przeciąganie liny

A konkretnie?

  • spacer po trasie gry i zadania do wykonania trwają ok 3h

  • w ciekawej formie dzieci uczą się: historii jednego z ciekawszych regionów Polski, legend i wierzeń związanych z tym regionem, budowania kuchni polowej, robienia masła, korzystania z kompasu, pieczenia podpłomyków, rozpoznawać podstawowe gatunki roślin, obsługi prostej mapy, rozpalania ogniska i zasad bezpieczeństwa przy ognisku, przygotowywania prostych posiłków na ogniu, bycia eko (zbieranie śmieci w czasie wędrówki, nie zostawianie własnych śmieci, segregacja śmieci)

  • na terenie jest niewielki plac zabaw (huśtawka dla namłodszych, piaskownica, zjeżdzalnia, drabinki, linki, trap wspinaczkowy, elementy naturalne do ćwiczenia motoryki dużej)

  • po skończonej grze, przy ognisku uczymy się śpiewać i pląsać

  • zapewniamy posiłek i ciepłe/zimne napoje

  • całodzienna wycieczka dla całej rodziny 10:30-17:00

  • zadania i zabawy integrujące, dające początek do rozmów na ważne tematy

  • możliwość przełamywania lęków dzieci i dużą dawkę samodzielności